Fibrocell


Fibrocell, kök hücre tedavisine benzer bir otolog hücre tedavisidir. Bu tedavide çeşitli cilt problemleri çözümlenerek daha genç bir görünüm elde edilir.

Fibrocell Nasıl Yapılır?

Fibrocell, tıpkı PRP gibi uygulanan bir tedavidir. Bu tedavide, öncelikle donör bölgeden bir miktar fibroplast alınır. Donör bölge genellikle kulak arkası ya da kol olmaktadır. Daha sonra, bu fibroplastlar labaratuvar ortamında bir çok hücre haline getirilir ve doktorun uygun gördüğü bölgelere enjekte edilir.

Fibrocell Etken Maddesi Nasıl Elde Edilir ?

Donör bölgeden, mikro çapta bir deri parçası alınır. Buna ek olarak PRP uygulamasında olduğu gibi hastanın kendisinden kan alınır ve parça ile kan labaratuvar ortamında labaratuvar kültüründen geçirilerek hücreler elde edilir. Fibrocell etken maddesi bu şekilde elde edilir.

Fibrocell Hangi Problemleri Çözer ?

 • Kırışıklık
 • Derin olmayan çatlaklar
 • Cilt renginin solgun ve mat olması
 • Aşırı yağlanma
 • Yorgun görünüm
 • Cilt renginde kararmış bir görünüm
 • Akne, sivilce ve yara izleri gibi problemleri çözer. Genç bir görünüm kazandırır.

Fibrocell Kimlere Uygulanabilir ?

Bu işlem ile gençlik elde etme hem pratik hem de kadın – erkek tüm hastalara uygulanabilen bir tedavidir. Hastanın kendisinden alınan hücreler, kimyasal ilaç enjektesi yapılmadan bazı labaratuvar kültürüden geçirildikten sonra hastanın kendisine geri enjekte edildiği için güvenli bir tedavidir. Bu özelliği ile fibrocell tedavisi herkese uygulanabilir. Fakat orta yaşlarda yani 30 -40 yaşlarında çok daha başarılı bir işlemdir.

Fibrocell Kaç Seans Uygulanır ?

Bu işlem en az 2 seans uygulanmaktadır. Cildin ihtiyacına göre 3 ve 4 seans yapılabilir.

Seanslardan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Her estetik işlemde olduğu gibi güneşten korunmak çok önemlidir. Parça alınan donör bölge hijyenik kurallara göre temiz tutulmalı, parfüm, kozmetik, su teması ise hem donör bölgeye hem de uygulama alanına 3 gün yapılmamalıdır.

Fibrocell Tedavisi Acı Verir Mi ?

Fibrocell, donör bölgeden fibroplast alınırken ve uygulama alanına geri enjekte edilirken işlem alanları uyuşturularak yapılan bir tedavidir. Bu nedenle de olası acılar engellenmiş olur.

Fibrocell İle Nasıl Bir Görünüm Elde Edilir ?

Yukarıda sıralanan olumsuzluklar fibrocell ile giderilerek,net, genç, canlı bir görünüm elde edilir. Özelliklede deri hücre bakımından zenginleştiği için kollajen bakımından doygun hale gelir ve bu da dolgu etkisi yaratarak cildin alttan ışıklandırılmış gibi görünmesini sağlar. Pırıltılı ve aydınlık bir görüntü elde edilir. Bu olumlu etkiler ilk seanstan sonra görülmeye başlar ve seanslar tamamlandıktan sonra net görüntüsünü verir.

Elde Edilen Görünüm Kalıcı Mıdır ?

Fibrocell ile elde edilen estetik görünüm 3 – 5 yıl kalıcıdır. Bu özelliği ile söz konusu işlem oldukça tercih edilir.

Fibrocell Fiyatları Nedir ?

Fibrocell fiyatları, seans sayısı ve uygulama alanının büyüklüğüne göre şekillenmektedir. Bu nedenle fiyat belirtmek zordur. Çünkü her hasta için farklı bir fibrocell fiyatı söz konusudur.

Dermatolog Dr. Şeyda Bayraktaroğlu

İlgili Yazılar

 • Botoks
  Botoks
  Dr. Şeyda Bayraktaroğlu | 17 Kasım, 2014

  Botox, kısa sürede 5 - 6 ay kalıcılık sağlayan bir gençleşme yöntemidir. Bu yöntemde sorunlu alanlara enjekte edilen ilaç ile doğal ve kırışıksız görünüme kavuşmak hayal değil.

  → Devamını Oku