Elektroterapi


Bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavisidir. Bu tedavi özel cihazı ile titreşimler yaratarak uygulanır. Tedavide elektro akımlardan yaralanılır ve uygulanmasında sakınca olmayan kişilerde bu tedavinin yanlış bir yan etkisine rastlanmamıştır.

Elektroterapi İşleminin Faydaları Nelerdir ?

Bu işlem bölgesel zayıflama, sıkılaşma sağlar. İşlem yavaş yavaş etki edip lokal yağları vücuttan attığı için sarkma gibi sorunlar yaşanmaz. Buna ek olarak vücut şok yaşamadan yağlardan kurtulduğu için hücreler ve yağ dokuları kendini sıkmaz ve koruma ihityacı hissetmediği içinde yağ hacimleri kolay şekilde küçülür.

Elektroterapi Nasıl Yapılır ?

Uygulama, çok düşük frekansta verilen elektro akımların, cihazın özel uçları ile vücuda verilmesi şeklinde uygulanır. Bu uçlar işlem yapılacak alana sıfırlanır ve sabitlenir. Bu şekilde işlem yapılmaya başlanır.

Elektroterapi ile Bölgesel Zayıflama Hangi Bölgelerde Etkilidir ?

Göbek, karın, kalça, basen, kol, bacak, bel çevresi gibi bölgelerde etkili olan bir uygulamadır.

Elektroterapi Tedavisi Acı Verir mi ?

Bir derece ısı ve batma hissedilir. Bu hisse acı demek zordur.

Söz Konusu İşlem Kaç Seans Uygulanır ?

Bu işlem, uzun soluklu bir tedavi sürecinde gerçekleştirilir. Bu nedenle de yoğun olmayan problemler için önerilir. En az 10 seans olarak başlatılan bu tedavi için bazen 20 seans gereklidir.

Uygulama Süresi Nedir ?

Uygulama süresi 40 dakikadır. Uygulama aralığı ise 15 günde 1 şeklindedir. Aksi durumlar ve farklı imkanlar dahilinde doktor ile seanslar ve periyotları ayarlanmaktadır.

Seanslardan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bu işlemlerden sonra ve tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. İşlemlerden sonra, uygulama alanı korunmalı, tahriş edilmemeli ve güneş koruyucu krem uygulanmalı. Buna ek olarak uygulama alanları nemlendirilmeli. En önemlisi ise tedaviyi desteklemek için beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Yağ yakma işlevi gören besinler tüketmek önemlidir. (sebzeler, greyfurt, yeşil elma, tarçın ..)

Elektroterapi ile İncelme Etkisi Ne Zaman Görülür ?

Birkaç seans uygulandıktan sonra etki yavaş yavaş görülmeye başlar ve seanslar ilerledikçe gözle görülür bir incelme fark edilir.

Söz Konusu İşlem Başka İşlemlerle Tamamlanabilir Mi ?

Elbette. Fakat bu konuda doğru bilgi için doktorun muayenesi gereklidir.

Bu İşlemin Fiyatları Nelerdir ?

Söz konusu işlemin fiyatı sorunların derecesine ve uygulama alanına göre farklılık göstermektedir. Net bir fiyat belirtmek zordur.

Dermatolog Dr. Şeyda Bayraktaroğlu

İlgili Yazılar

  • Selülit ve Bölgesel İncelme
    Selülit ve Bölgesel İncelme
    Dr. Şeyda Bayraktaroğlu | 16 Kasım, 2014

    Bölgesel incelme işlemleri, yapılan sağlıklı beslenme programları ardından ya da kilo problemi yaşanmamasına rağmen bazı bölgelerdeki lokalize yağların fazlalık görünümü yaratmasını en uygun derecelerde tedavi etmek için yapılan tedavilerdir.

    → Devamını Oku